Neuzen Vectra en Signum wijzen andere kant op



De grote middenklasser van Opel was na drie jaar al aan een facelift toe. Die lijkt gelukt, vooral, omdat de Vectra en de Signum nu profiteren van heel beste motoren.

Door Rien van der Steen

Opel vond het al tijd om de Vectra en de daarvan afgeleide Signum op te frissen. En met zo'n facelift is het meestal een kwestie van zoek de verschillen. Dat is ook hier het geval, al vallen het nieuwe front en de carrosserieaccenten wel aardig op. De Vectra neemt uiterlijk enige afstand van de Signum om het uiteenlopende karakter van beide modellen te accentueren, zo leggen ontwerpchef Ramirez en zijn Nederlandse collega Patrick Arkenbosch uit.

De Vectra dateert pas van 2002, toen iedereen tamelijk opkeek van de vormgeving van de nieuwe generatie middenklassers van Opel. Toch zijn er sindsdien 600.000 verkocht van deze verre nazaat van de Opel Ascona. Met de middenklassers is in Europa wat aan de hand, want het marktaandeel zakt. In 1994 werden er nog drie miljoen verkocht, nu minder dan 2,5 miljoen. Dat ligt natuurlijk aan de komst van de mpv's, die nu ineens weer in de nek worden gehijgd door de lifestyle-stationwagons. De klant is een wispelturige koning.

Snuisterijen
De auto heeft behalve een verfijnd onderstel voortaan meedraaiende koplampen en kan uitgerust worden met hoogst moderne snuisterijen. Zoals bluetooth telefoonkoppeling en een mooi audiosysteem waar je je mp3-speler op kunt aansluiten. Elke Vectra heeft voortaan airco, centrale vergrendeling, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, in hoogte en diepte verstelbaar stuurwiel en elektrisch bediende (verwarmde) buitenspiegels en zijruiten voor. De kopers kiezen massaal voor een navigatiesysteem: bij de Vectra 70 procent, bij de achterin ruimtelijk ingedeelde Signum zelfs 86 procent. De vernieuwde modellen zijn ongeveer 500 euro duurder geworden. Een eenvoudige Vectra 1.8 kost nu 24.545 euro, een stationwagon 26.045 euro, een GTS met diezelfde 18 26.995 euro en een Signum 2.2 komt op 32.490 euro.

Maar het gaat bij de facelift van de Opel (samen met de Ascona zijn er sinds 1970 9,5 miljoen Vectra's verkocht) ook vooral om techniek. De 1.9 turbodiesel (van Fiat) is wat sterker en toch zuiniger. Hij is er met 100, 120 of 150 pk. Topmotor is de nieuwe 2.8 V6 turbo met 230 pk, die hem de snelste Vectra maakt die ooit bestond. Aan de onderkant begint het benzinemotorenprogramma met de 1.8/122 pk, een 2.0 turbo met 175 pk, gevolgd door een 2.2 met 155 pk en net als de turbo's met zesversnellingsbak. De drie dieselversies op basis van 1.9 common rail worden alle overvleugeld door de stille en sterke 3.0 V6 CDTi met 184 pk en een koppel van 400 Nm. Alle motoren behalve de 1.8 (begin 2006 komt er ook nog een 1.6) hebben standaard zes versnellingen.

null

Partners: