Er was al wat beeld uitgelekt, maar Kia doet nu niet meer geheimzinnig over de nieuwe Sportage die begin maart in Genève staat. Hiernaast is er deze week interessant nieuws van Renault, SEAT en BMW.
Door Tony Vos
Kia Sportage: klaar!
Er was al wat beeld uitgelekt, maar Kia doet nu niet meer geheimzinnig over de nieuwe Sportage die begin maart in Genève staat. De auto kent uiteraard dezelfde basis als de Hyundai iX35 die binnenkort wordt gelanceerd. Maar de uitstraling van de carrosserie is totaal verschillend. We zouden de vormgeving bijna mysterieus willen noemen door de hoog gesloten zijkanten, de brede, teruglopende C-stijl en de kloeke neus. Waar Hyundai op zeker speelt, laat Kia duidelijk durf zien. Net als de Venga is ook deze Sportage in Europa ontwikkeld. Motorisch zal de auto in de pas lopen met zijn Hyundai-broer: de 2 liter benzine van 166 pk en twee varianten van de 2.0 diesel (136 en 184 pk). Iets later volgt de nieuwe 1.6 benzinemotor met directe inspuiting en 140 pk. Voorts zit er nog een splinternieuwe 1.7 diesel in het vat die goed is voor 115 pk. Kia heeft de nieuwe Sportage in alle richtingen iets laten groeien, waar met name de inzittenden van profiteren vanwege de grotere binnenruimte.
Vind hier uw tweedehands Kia Sportage
Bekijk hier alle gegevens van uw nieuwe Kia Sportage
Luchtige Renault Wind
Het is een kunst om betaalbare auto's te maken en Renault verstaat dat metier. Dat blijkt overduidelijk uit de nieuwe Wind. Je kunt discussiëren of deze naam voor Nederland wel geschikt is, maar kenners weten dat Renault deze typenaam al eerder op een luchtig conceptmodel heeft gebruikt. De tweezits roadster is gebaseerd op de Renault Twingo en meet daardoor niet meer dan 3,83 meter. Renault kiest voor een eenvoudige dakconstructie om het model niet te duur te maken. Dak dakplaat scharnier achter de stoelen langs de rolbeugel en draait in een soepele beweging in de achtersteven. Ferrari paste een dergelijke constructie al eerder toe. Dit is niet alleen gunstig voor de productiekosten, maar zorgt er ook voor dat het bagagevolume in alle configuraties 270 liter blijft. En dat is flink voor een open model. Renault laat de Wind debuteren op de salon van Genève begin maart, waarna het model een paar maanden later bij de dealer verschijnt. Prijzen zijn nog niet bekend, we hopen onder de 20.000 euro.
Seat rond Ibiza-programma met ST af
Afgelopen jaar liet Seat in Frankfurt al een designstudie zien van de ST-versie op basis van de Ibiza. Inmiddels is het doek volledig van deze nieuwe Ibiza ST getrokken die moet gaan concurreren met auto¿s als de Skoda Fabia Combi, Renault Clio Estate en Peugeot 207 SW. Seat doet dat met een 4,23 meter lange wagon die een bagage-inhoud heeft van 430 liter zonder de bank neer te klappen. Het debuut staat uiteraard gereserveerd voor Genève waar het model als Reference, Style en Sport zal worden getoond. In het motorenprogramma is er onder meer plaats voor de 1.2 TDI en 1.2 TSI. In totaal zijn er zes motoren verkrijgbaar in vermogen variërend van 70 tot 105 pk. De Nederlandse dealers krijgen de nieuwe Seat Ibiza ST royaal voor de zomer in de showroom.
Renault Mégane CC ontvouwd
Renault doet met de trend mee om voor het begin van de Salon van Genève al het nieuws al vrij te geven. Een van de noviteiten is de Mégane CC waarvan tot nu toe alleen teaserbeeld bestond. Het concept van de coupé cabriolet met het glazen dak is niet gewijzigd alleen gegoten in de uitstraling van de derde generatie. Gelukkig is de achtersteven optisch wat minder zwaar en dat verhoogd de elegantie van het model. Vrijwel het volledige motorenprogramma van de Mégane komt in de CC beschikbaar. Gekoppeld aan de 1.5. dCi 110 debuteert een zestraps automaat met dubbele koppeling.
Vind hier uw tweedehands Renault Mégane
Bekijk hier alle gegevens van uw nieuwe Renault Mégane
Lichte retouch voor BMW X5
BMW heeft de X5 een beetje aangepakt. Minimaal maar kenners zullen meteen naar de LED-verlichting wijzen, naar de grote luchtinlaten aan de voorzijde en naar de onderzijde van de voorbumpers want die zijn voortaan in de kleur van de auto gespoten. De aangepaste snit wordt ondersteund met nieuwe exterieurkleuren. Het motorenaanbod is nieuw en omvat sterkere benzine- en dieselmotoren. Onder andere leverbaar zijn een xDrive 35i (zes in lijn) met 306 pk, een xDrive 30d met 245 pk.
Vind hier uw tweedehands BMW X5
Bekijk hier alle gegevens van uw nieuwe BMW X5
null