Als Audi en Porsche samen besluiten een bijdrage te leveren aan het snelle topsegment, dan mag men daar bijzondere prestaties van verwachten.
Door Nol van BennekomDe uit die samenwerking ontstane Avant RS2 creëert met zijn komst meteen een nieuwe categorie in de autowereld: een stationwagen die een maximumsnelheid neerzet van 262 kilometer per uur, maar die ook in de zesde versnelling bij 1000 toeren zonder horten nog 39,6 kilometer per uur kan rijden.
De machine die dit allemaal opbrengt is een 2226 cc vijfcilinder turbomotor met 20 kleppen. Deze levert 315 pk bij 6500 toeren en biedt het enorme koppel van 410 Nm bij 3000 omwentelingen. Een dergelijk koppel maakt het haast mogelijk om in de vijfde versnelling uit stilstand weg te rijden.
Maar wie gewoon vooraan begint met schakelen kan van 0 naar 80 kilometer accelereren in 3,9 seconden en van 0 naar 100 km in 5,4 seconden, waarmee je overigens de meeste tijd 'verliest' met schakelen. Bij dit alles is het brandstofgebruik alleszins redelijk te noemen: bij 120 kilometer per uur bijna 1 op 11. Als basis dient de Audi 80 Avant, maar de kompanen Porsche en Audi hebben besloten de merknaam Audi niet te voeren en dit type Avant RS2 te noemen.
Studie-object
Vorig jaar september prijkte de auto op de autotentoonstelling van Frankfurt als een studie-object. Begin dit jaar is het type introductie genomen en in april is hij ook in Nederland te koop voor een prijs van f 179.500.
Er zijn overigens dit jaar voor de Nederlandse markt maar twintig exemplaren beschikbaar. Volgend jaar komen er nog maar tien naar ons land. Porsche heeft voor deze RS2 de speciale uitrusting ontwikkeld en de afstelling van het onderstel verzorgd. De auto is voorzien van lichtmetalen 17 inch Porsche-velgen en hoog vermogen Porsche-remmen, die van buitenaf goed herkenbaar zijn aan de rode remzadels en het Porsche-logo. De Avant RS2 beschikt tenslotte over het Audi quattro permanente vierwielaandrijfsysteem.
Bron: GPD
null