
Auto met hoge instap
Voor een tweedehands auto met hoge instap kijk je naar de SUV’s, MPV’s en pickups tussen onze occasions. De perfecte auto met hoge instap is er één waarbij de stoel zich net onder je zitvlak bevindt, waardoor je er moeiteloos in schuift. Moet je door je knieën of juist extra strekken om in te stappen, dan is de instap te laag of te hoog. Geen probleem als je flexibel bent, maar vervelend als je moeite hebt met in- en uitstappen. Probeer dus altijd de auto met hoge instap goed uit voordat je hem koopt.
Bekijk 93.665 occasions
Belangrijkste plus- en minpunten
- Ideaal als je moeite hebt met in- en uitstappen in een lagere auto.
- Je zit lekker hoog en hebt meer overzicht over het verkeer.
- De meeste auto’s met hoge instap zijn ruim en praktisch.
- Vooral SUV’s en pickups hebben meestal een stoer uiterlijk.
- Voor mensen met rugklachten kan een te hoge instap ook lastig zijn.
- Deze auto’s zijn relatief hoger en (vaak) zwaarder, dus duurder in gebruik.
- Een hogere instap betekent vaak een hoger model. Sommigen hellen over in de bochten.

Voor wie is een tweedehands auto met hoge instap?
In principe is voor iedereen een auto met hoge instap fijn. Je hoeft niet (enorm) door de knieën om in je auto te stappen en je kunt kinderen makkelijker in en uit hun zitje helpen. Bovendien betekent een hoge instap ook een hoge rijpositie. Zo heb je veel overzicht over de weg en kijk je makkelijk over lagere auto’s heen. Welke instaphoogte voor jou perfect is, hangt af van je lengte. Hoe langer je bent, hoe hoger die instap mag zijn. Begint het te voelen als klimmen? Dan kun je beter een tweedehands auto met minder hoge instap zoeken.
Tweedehands auto met automaat en hoge instap
Ultiem comfort heeft een tweedehands auto met automaat en hoge instap. Door de SUV-trend én automaat-trend zie je ze steeds meer. In de VS is dit al veel langer een populaire combinatie. Modellen van Jeep, de Chrysler Voyager en de Ford Explorer zijn voorbeelden van tweedehands auto’s met automaat en hoge instap. Deze worden vaak voor lage prijzen aangeboden. Ze zijn wel schaars en duur in gebruik. Daar staat echter veel comfort en (voor die tijd) luxe tegenover. Kijk je naar nieuwere auto’s, dan vind je ook genoeg andere tweedehands auto’s met automaat en hoge instap.
Dit artikel is geschreven door

Marek Debicki
Automotive expert
“Wat voor auto moet ik rijden?” Die vraag wordt Marek al zeker 20 jaar met enige regelmaat gesteld en elke keer weer vindt hij het opnieuw leuk om mee te denken. Of het een welgestelde vriend is die een dikke sportauto zoekt of een collega die niet van auto’s houdt en zo min mogelijk wil uitgeven, elke zoektocht is een uitdaging.





