Schetsen verdienen zo nu en dan ook aandacht.

Naast allerlei primeurs kunnen we op de komende autoshow van Genève eveneens een reeks conceptauto’s verwachten. Zo ook van Volkswagen, die vandaag een nieuwe wagen uit de ID-reeks presenteert. De ID Vizzion volgt de ID, ID Buzz en ID Crozz op in het rijtje van elektrische conceptauto’s.

Waar de eerste drie ID-modellen nog aardig compact waren, is de Vizzion niets van dat alles. Met een lengte van 5,11 meter is hij flink langer dan een Passat. Het studiemodel heeft een 306 pk sterke elektromotor onder de kap, waarbij een lithium-ion batterijenpakket hem tot 665 kilometer ver laat rijden.

volkswagen-id-vizzion-concept-side-2018-750.jpg

Aangezien de Volkswagen ID Vizzion volledig autonoom is, mag je het rijbereik niet zelf beproeven. Sterker nog, het kán niet eens, want de bolide heeft geen stuurwiel.

De ID Vizzion is slechts de vierde auto uit een reeks van ongeveer twintig modellen die Volkswagen tot aan 2025 op de planning heeft staan.

volkswagen-id-vizzion-concept-interior-2018.jpg