Het ziet ernaar uit dat benzine binnenkort goedkoper wordt. Dat komt doordat oliekartel OPEC+ heeft besloten om veel meer olie te gaan produceren. Sta je nu bijna op reserve? Dan is het misschien slim om nog even te wachten met tanken.
Waarom worden de prijzen waarschijnlijk lager?
De landen van oliekartel OPEC+ gaan samen meer dan 1 miljoen extra vaten olie per dag produceren. Ze doen dit in twee stappen: eerst 547.000 vaten extra, en daarna nog eens 548.000 vaten. Als er meer olie beschikbaar is, dalen meestal de prijzen. En dat zie je dan ook terug aan de pomp.
Waarom doet OPEC+ dit?
Het draait allemaal om marktaandeel, legt energie-expert Jilles van den Beukel uit aan BNR. De afgelopen jaren hield OPEC+ de olieproductie juist bewust laag. Hierdoor bleven de prijzen hoog. Maar nu wil met name Saoedi-Arabië zijn positie in de wereldwijde oliemarkt versterken. En dat doen ze door meer olie aan te bieden.
Wat betekent dit voor jou?
De kans is groot dat je straks minder betaalt voor een volle tank. Maar wees niet te vroeg enthousiast: experts waarschuwen dat overheden deze prijsdaling mogelijk aangrijpen om de accijnzen te verhogen. Dan valt het voordeel voor jou als automobilist misschien tegen.
Rijd je binnenkort bijna op reserve? Dan kan het slim zijn om nog even te wachten met tanken. Natuurlijk alleen als dat veilig kan - niemand wil met een lege tank langs de weg staan. Maar wie weet kun je over een tijdje wel wat voordeliger je tank vullen.