
Dit zijn de beste betrouwbare zuinige auto's van 2027
Een laag brandstofverbruik is fijn, maar zegt niet alles over de kosten van een auto. Een auto kan nog zo zuinig zijn, maar als je regelmatig reparaties moet laten uitvoeren is het voordeel van een laag verbruik snel verdwenen. Een betrouwbare zuinige auto combineert lage verbruikskosten met techniek waar je op kunt rekenen. De betrouwbare zuinige auto is interessant voor een brede groep automobilisten. Of je nu elke dag van en naar je werk rijdt of de kinderen naar school moet brengen, een auto moet het gewoon doen. In dit artikel kijken we naar auto’s die de beste combinatie bieden van zuinig en betrouwbaar.
Bekijk 226.242 occasions
Wanneer is een auto zuinig?
De zuinigheid van een auto wordt bepaald door het brandstofverbruik. Bij benzine- en dieselauto’s wordt dit verbruik normaliter uitgedrukt in liters per 100 kilometer (l/100 km) of in het aantal kilometers dat je op één liter kunt rijden (1 op X). Een auto die 5 liter per 100 kilometer verbruikt, rijdt bijvoorbeeld 1 op 20.
Er bestaat geen harde grens die een auto zuinig maakt. Bovendien zijn er verschillende segmenten waarin een auto valt. Er is het compacte segment (A- en B-segment), waarin auto’s klein en licht zijn, wat een gunstig verbruik in de hand kan werken. Er is tevens een luxer segment (D- en E-segment), waarin auto’s groter en zwaarder zijn en dus vaak meer verbruiken.
Een grote auto die 1 op 20 rijdt kan voor zijn segment bijzonder zuinig zijn, terwijl datzelfde verbruik voor een kleine stadsauto helemaal niet zo uitzonderlijk is. We kijken daarom naar het verbruik dat gebruikelijk is voor auto’s van een vergelijkbaar formaat.
Ten slotte voegen we daar nog een belangrijk criterium aan toe: de betrouwbaarheid. Dat betekent dat we verder kijken dan alleen het brandstofverbruik, ook de reputatie op het gebied van betrouwbaarheid speelt een belangrijke rol.
Waarom is een auto niet altijd even zuinig als aangegeven?
In dit artikel kijken we altijd naar het officiële brandstofverbruik. Dat verbruik wordt behaald tijdens een gestandaardiseerde test, wat onder andere betekent dat de omstandigheden voor alle auto’s hetzelfde zijn. In de praktijk kan het verbruik afwijken, wat onder meer het gevolg kan zijn van:
- Rijstijl - Veel en hard accelereren kost meer brandstof dan rustig en gelijkmatig rijden.
- Snelheid - Hoe harder je gaat, hoe groter de luchtweerstand. Daarom verbruik je bij 130 kilometer per uur doorgaans meer dan bij 100 kilometer per uur.
- Lengte van je ritten - Tijdens korte ritten komt een motor niet altijd volledig op temperatuur, wat vooral bij een koude start kan zorgen voor een hoger verbruik.
- Bandenspanning - Een te lage bandenspanning betekent meer rolweerstand. De motor moet dan harder werken, wat zorgt voor een hoger verbruik.
- Belading - Hoe meer mensen en bagage in je auto, hoe hoger het verbruik. Ook de aanwezigheid van een dakkoffer of fietsendrager kan het verbruik verhogen.
- Airconditioning - Airconditioning vraagt energie van de motor, wat het verbruik doet stijgen.
- Het weer: Als het koud is verbruikt een brandstofmotor iets meer. Ook accupakketten verliezen hun efficiëntie bij lagere temperaturen, waardoor hybride modellen minder zuinig worden.
Het kan dus zeker zo zijn dat een auto die officieel 1 op 20 rijdt, in de praktijk meestal slechts 1 op 17 haalt. Andersom is het mogelijk dat een rustige bestuurder onder gunstige omstandigheden juist heel dicht bij het officiële verbruik komt, of zelfs overtreft. Door de officiële cijfers aan te houden, blijft de vergelijking zo eerlijk mogelijk.
Top 9 beste betrouwbare zuinige auto's
De betrouwbare en zuinige auto is niet per definitie klein of goedkoop. Ook in de middenklasse en in het luxere segment zijn modellen te vinden die betrouwbaarheid met een relatief laag brandstofverbruik combineren. Daarom verdelen we onze selectie over drie prijsklassen: goedkoop, middenklasse en luxe.
De betrouwbaarheid wordt mede bepaald door de bevindingen van de Wegenwacht. We kijken tevens naar bekende technische problemen die zijn ervaren door eigenaren. Zo krijgen we een goed beeld van eventuele zwakke punten, of juist het ontbreken daarvan.
De 3 beste goedkope betrouwbare zuinige auto's
We trappen af met drie auto’s die de beste combinatie van betrouwbaarheid en zuinigheid bieden voor een gunstige prijs. Binnen deze selectie kom je al snel uit bij compacte modellen. Ze zijn licht, hebben relatief kleine motoren en zijn daardoor goedkoop in het dagelijks gebruik. We kijken in deze categorie naar een lage aanschafprijs en eenvoudige, bewezen techniek.
Die betrouwbare techniek complementeert het lage verbruik. Een zuinige auto wordt immers vaak gekocht om de kosten van het autorijden laag te houden. Is de techniek betrouwbaar, dan worden die kosten niet onverwacht hoger door reparaties of duur onderhoud. Deze auto’s zijn uitgekozen omdat ze jarenlang betaalbaar kunnen rijden.

Toyota Aygo (2018-2022) – officieel verbruik: 1 op 20,4 - 1 op 26,3
- Uitgebreide reeks uitvoeringen, verschil in uitrusting
- Bagageruimte: 168 - 754 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 3/5 (4/5 met optioneel veiligheidspakket)
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: zeer betrouwbaar
De Toyota Aygo is een zeer compacte stadsauto van Japanse komaf, die sinds 2005 gebouwd wordt. De uitvoering uit de periode 2018-2022 is voorzien van een kleine benzinemotor, die uitstekende verbruikscijfers kan halen. De variant met een handgeschakelde versnellingsbak komt als zuiniger uit de bus dan de automaat.
De betrouwbaarheid is een zeer belangrijke eigenschap van de Toyota Aygo. De Wegenwacht is lovend over deze kleine hatchback; hij wordt omschreven als zeer betrouwbaar en met slechts enkele kleine aandachtspunten. De prima reputatie van Toyota als het gaat om betrouwbaarheid, wordt door de Aygo goed ondersteund.
Je merkt wel dat de Toyota Aygo een auto is uit het kleinste segment. De kofferbak is met 168 liter bijzonder klein en de achterbank biedt weinig ruimte. Volwassenen zitten er bijzonder krap, kinderen hebben nog wel afdoende ruimte.
Voor- en nadelen van de Toyota Aygo
- Zeer betrouwbaar
- Eenvoudige en zuinige motor
- Zeer wendbaar
- Kleine bagageruimte
- Krappe achterbank
- Relatief prijzig door grote populariteit

Waarom kiezen voor de Toyota Aygo?
De Toyota Aygo is interessant voor wie zuinigheid en betrouwbaarheid hoger op de prioriteitenlijst heeft staan dan ruimte en comfort. De relatief eenvoudige techniek geeft deze auto een ijzersterke reputatie op het gebied van betrouwbaarheid. Het zijn eigenschappen die de Aygo populair maken, wat wel zorgt voor een relatief hoge aanschafprijs. De Aygo is vooral een goede keuze als hij kan dienen als stadsauto, of een auto waarin dagelijks woon-werkverkeer wordt afgelegd. Wie regelmatig met 4 volwassenen reist, of veel bagage wil meenemen, kan beter verder kijken.
Meer weten over de Toyota Aygo?
Lees meer over de Toyota Aygo en bekijk het aanbod online.

Volkswagen Up (2016-2020) - officieel verbruik: 1 op 23,8 - 1 op 24,4
- Redelijk veel variatie in uitrusting
- Bagageruimte: 251 - 959 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: betrouwbaar, met enkele aandachtspunten
De Volkswagen Up was lange tijd een van de populairste auto’s in het A-segment. Bij de variant die is gebouwd tussen 2016 en 2020 zijn de benzinemotoren met 60 pk en 75 pk de uitvoeringen met een gunstig verbruik. Deze varianten bieden bescheiden prestaties en houden de brandstofkosten zo laag mogelijk.
De Wegenwacht is positief over de Volkswagen Up. Kwalitatief zit de auto goed in elkaar, met slechts een paar aandachtspunten. Ondanks zijn compacte afmetingen biedt de Volkswagen Up een volwassen rijervaring. De geluidsisolatie is uitstekend en het onderstel voelt zich ook op de snelweg goed thuis.
Net als bij de Toyota Aygo komt ook bij de Up het compacte formaat met enkele concessies. Met name de achterbank is krap; de kofferbak is met 251 liter echter helemaal niet zo gek voor dit segment.
Voor- en nadelen van de Volkswagen Up
- Opvallend comfortabel
- Bagageruimte is bruikbaar voor zijn formaat
- Prima reputatie op het gebied van betrouwbaarheid
- Achterbank is krap voor volwassenen
- Populaire occasion en dus relatief prijzig
- Zeer bescheiden prestaties

Waarom kiezen voor de Volkswagen Up?
De Volkswagen Up mag dan een kleine stadsauto zijn, hij biedt tegelijkertijd voldoende comfort om regelmatig langere afstanden af te leggen. Dat geeft hem een groot voordeel ten opzichte van veel concurrenten. Daarnaast zijn zijn bouwkwaliteit en zuinigheid duidelijke pluspunten.
De populariteit van de Up houdt zijn occasionprijs relatief hoog. Dat maakt alternatieven als de Seat Mii en Skoda Citigo zeker interessant om naar te kijken. Technisch zijn deze auto’s identiek aan de Up, terwijl ze door hun minder prestigieuze badges vaak iets lager geprijsd zijn.
Meer weten over de Volkswagen Up?
Lees meer over de eigenschappen van de Volkswagen Up en bekijk het aanbod online.

Kia Picanto (2020-2024) - officieel verbruik: 1 op 19,2 - 1 op 20,8
- Keuze uit vier- of vijfzitter, variatie in uitrusting
- Bagageruimte: 255 - 1.010 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 3/5 (4/5 met optioneel veiligheidspakket)
- Wegenwacht oordeel over betrouwbaarheid: zeer betrouwbaar
De Kia Picanto is al vele jaren een vaste waarde in het A-segment en de variant uit 2020-2024 is onderdeel van de derde generatie. De 1.0 DPi-uitvoering met 67 pk biedt de beste verbruikscijfers. Deze compacte driecilindermotor komt met een handgeschakelde bak of een automaat.
De Picanto heeft een robuuste reputatie op het gebied van betrouwbaarheid. De Wegenwacht is zeer positief en noemt slechts enkele kleine, relatief eenvoudig te verhelpen problemen die zijn opgemerkt. Het gaat hier ook niet om structurele kwesties, enkel om zeldzame gevallen waarbij iets mis gaat.
De Picanto is opvallend volwassen, met een onderstel dat ook buiten de stad prima tot zijn recht komt. Tegelijk is de kleine benzinemotor verre van vlot, wat gevolgen kan hebben voor het invoegen en inhalen op hogere snelheid. Net als vrijwel alle A-segmenters is het enigszins behelpen met de ruimte in het interieur, al is de bagageruimte nog behoorlijk bruikbaar voor deze klasse.
Voor- en nadelen van de Kia Picanto
- Zeer goede betrouwbaarheidsreputatie
- Laag verbruik
- Opvallend volwassen rijgedrag
- Bijzonder traag
- Weinig ruimte op de achterbank
- Populaire occasion, dat houdt prijzen hoger

Waarom kiezen voor de Kia Picanto
De Kia Picanto is vooral interessant voor wie lage gebruikskosten en betrouwbaarheid boven prestaties en ruimte stelt. Met techniek die nauwelijks voor problemen zorgt is de Picanto zeer geschikt voor dagelijks gebruik. Ook als tweede auto is de Picanto zeer capabel.
Er is veel keuze op de occasionmarkt, met een rijke variatie in uitrustingen. De Picanto is tevens geleverd als vier- of als vijfzitter. De ruime keuze en hoge kwaliteit van de Picanto maken hem populair en dat betekent dat de gemiddelde aanschafprijs relatief hoog is.
De Kia Picanto is, net als de Volkswagen Up en de Toyota Aygo, niet de goedkoopste kleine zuinige auto. De combinatie van zuinigheid, betrouwbaarheid en lage vaste lasten maken die hogere aanschafprijs echter zeer verdedigbaar.
Meer weten over de Kia Picanto?
Lees meer over de Kia Picanto en bekijk het aanbod online.
De 3 beste middenklasse betrouwbare zuinige auto's
Zoek je meer ruimte en comfort, dan kom je al snel uit bij de middenklasse. Dit zijn auto’s die groter en zwaarder zijn dan de compacte modellen die we eerder behandelden. Dat hoeft echter niet te betekenen dat het brandstofverbruik automatisch veel hoger ligt. Moderne benzinemotoren en hybride aandrijflijnen kunnen ook hier opvallend zuinig zijn.
In de middenklasse kijken we naar auto’s die een laag verbruik combineren met voldoende ruimte voor vier volwassenen, comfort en een goede betrouwbaarheid. Deze auto’s zijn geschikt voor dagelijks woon-werkverkeer, maar je kunt ze tevens inzetten voor lange vakantieritten met het gezin. De aanschafprijs ligt wel iets hoger dan bij de goedkope modellen. Je krijgt er wel een completere en veelzijdiger auto voor terug, zonder dat je direct veel meer kwijt bent aan brandstof of onderhoud.

Volkswagen Golf 1.0 (2020-2024) – officieel verbruik: 1 op 18,9
- Diverse uitvoeringen, stationwagen eveneens mogelijk
- Bagageruimte: 381 - 1.237 liter (hatchback), 611 - 1.642 liter (stationwagen)
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht oordeel over betrouwbaarheid: betrouwbaar, met enkele bekende aandachtspunten
De Volkswagen Golf uit de periode 2020-2024 is de achtste generatie. Een van de zuinigste uitvoeringen binnen de modelreeks is de 1.0 TSI. Deze benzinemotor komt in twee variaties: 90 pk en 110 pk. De Golf is geleverd als hatchback en als stationwagen (Variant, zoals Volkswagen hem noemt).
De Golf is duidelijk groter en volwassener dan de goedkope en kleine stadsauto’s die we eerder benoemden. Hij is ruim genoeg voor vier volwassenen, heeft een zeer bruikbare bagageruimte en is uitstekend in zijn element op de snelweg.
De betrouwbaarheid is bij de Golf eveneens goed op orde. Er zijn enkele aandachtspunten, maar volgens de Wegenwacht zijn dit vooral kleine storingen. Rij je vooral korte afstanden, dan kan het partikelfilter voor problemen zorgen. En rij je de brandstoftank vrijwel helemaal leeg, dan kan er een storing optreden in de brandstofpomp.
Waar oudere uitvoeringen van de Golf nog problemen konden krijgen met de distributieketting in TSI-motoren, is dat bij deze generatie verholpen. Volkswagen stapte namelijk over op een distributieriem.
Voor- en nadelen van de Volkswagen Golf 1.0
- Laag verbruik voor een middenklasser
- Comfortabel en volwassen rijgedrag
- Ruim en praktisch interieur
- Populair en dus relatief prijzig
- Bediening via infotainmentsysteem niet altijd intuïtief
- Bij zware belading heeft de 1.0 TSI weinig over qua vermogen

Waarom kiezen voor de Volkswagen Golf?
De Volkswagen Golf 1.0 is een uitstekende auto voor wie meer ruimte en comfort wil dan je krijgt in een kleine stadsauto, zonder dat je het lage brandstofverbruik opgeeft. Met een officieel verbruik van 1 op 18,9 is het een zuinige auto, die tegelijk ruimte biedt voor een gemiddeld gezin. Met de betrouwbaarheid zit het ook goed bij de Golf en dus biedt deze auto een prima combinatie van zuinigheid en betrouwbaarheid. Daar komt bij dat het model leverbaar is als stationwagen, ideaal voor wie de ruimte goed kan gebruiken.
De 1.0 TSI-motor is goed geschikt voor dagelijks gebruik. Alleen bij zware belading of bij het trekken van een sprint bij het invoegen of inhalen op de snelweg, merk je dat dit de basismotor is. Dan heeft hij weinig reserves en ervaar je een gebrek aan vermogen.
Meer weten over de Volkswagen Golf 1.0?
Lees meer over de Volkswagen Golf en bekijk het aanbod op de occasionmarkt.

Honda Civic e:HEV – officieel verbruik: 1 op 20 - 1 op 21,3
- Drie uitvoeringen: Elegance, Sport en Advance
- Bagageruimte: 410 - 1.220 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht oordeel over betrouwbaarheid: n.n.b. Wel heeft de Honda Civic een uitstekende reputatie op dit gebied
De Honda Civic e:HEV is alweer de elfde generatie van de Civic en wordt geleverd met een stekkerloze hybride aandrijflijn. Deze aandrijving is, mede dankzij het hybride element, duidelijk een slag krachtiger dan veel andere middenklassers die uitblinken in zuinigheid. De officiële cijfers liggen tussen 1 op 20 en 1 op 21,3, een uitstekende score.
Deze hybride aandrijflijn werkt anders dan bij veel concurrenten. Bij lage en gemiddelde snelheden zorgt vooral de elektromotor voor de aandrijving. De benzinemotor wordt dan vooral gebruikt om elektriciteit op te wekken. Bij hoge snelheden kan de benzinemotor de wielen rechtstreeks aandrijven. De Civic rijdt vanuit stilstand altijd elektrisch weg.
De betrouwbaarheid van de Civic is van oudsher zeer goed en hoewel de Wegenwacht nog geen langetermijngegevens heeft van deze generatie, durven we het wel aan om deze auto in dit artikel op te nemen. Het verbruik, de bouwkwaliteit en Honda’s ijzersterke naam maken van deze Civic een geschikte keuze.
Voor- en nadelen van de Honda Civic e:HEV
- Zeer laag verbruik en toch krachtig
- Hybride aandrijving reageert vlot en soepel
- Ruime en volwassen middenklasser
- Relatief prijzig, ook als gebruikte auto
- Bagageruimte is niet uitzonderlijk groot
- Maximaal trekgewicht van 750 kilo is niet veel

Waarom kiezen voor de Honda Civic e:HEV?
De Honda Civic e:HEV is vooral geschikt voor wie zuinig wil rijden, maar weinig concessies wil doen op het gebied van vermogen. De Civic e:HEV is namelijk bepaald geen trage auto, dankzij zijn hybride aandrijving. In stadsverkeer kan de Civic veel gebruikmaken van zijn elektrische aandrijving, terwijl hij op de snelweg functioneert als volwaardige en comfortabele benzineauto.
Meer weten over de Honda Civic?
Lees meer over de Honda Civic en bekijk het aanbod online.

Kia Ceed 1.0 (2021-2024) – officieel verbruik:1 op 17,2 - 1 op 18,9
- Gebouwd als hatchback en stationwagen
- Bagageruimte: 395 - 1.291 liter (hatchback), 625 - 1.694 liter (stationwagen)
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 4/5 (5/5 met optioneel veiligheidspakket)
- Wegenwacht oordeel over betrouwbaarheid: zeer betrouwbaar
De Kia Ceed 1.0 uit de periode 2021 tot 2024 komt met twee verschillende aandrijflijnen. Je kunt kiezen uit de driecilinder turbomotor met handgeschakelde versnellingsbak, of een mild-hybride aandrijving met een automaat.
Het verbruik van de Ceed is onder andere afhankelijk van de uitvoering. Modellen met de toevoeging GT staan bijvoorbeeld op grotere wielen, wat resulteert in een hoger verbruik. Kies je voor de handgeschakelde DynamicLine, dan heb je de beste kans op een zo gunstig mogelijk verbruik.
De betrouwbaarheid van de Ceed is een belangrijk pluspunt. Bij de Wegenwacht is geen enkele vaker voorkomende klacht gevonden en ook het ouder worden van de auto zou geen structurele problemen moeten opleveren.
De Ceed 1.0 komt als vijfdeurs hatchback en als stationwagen. Laatstgenoemde uitvoering gaat door het leven als de Sportswagon en biedt bovenal veel meer bagageruimte dan bij de hatchback.
Voor- en nadelen van de Kia Ceed 1.0
- Zeer betrouwbaar
- Sportswagon biedt veel ruimte
- Zeven jaar fabrieksgarantie vanaf nieuw
- Varianten met grote wielen minder zuinig
- Onderstel niet al te comfortabel bij grote wielen
- Infotainment enigszins gedateerd

Waarom kiezen voor de Kia Ceed 1.0?
De Kia Ceed 1.0 is een betrouwbare en zuinige gezinswagen. De hatchback is al behoorlijk ruim en de stationwagen doet daar nog een schepje bovenop. Zijn sterkste punt is misschien wel de betrouwbaarheid. De afwezigheid van structurele problemen in de gegevens van de Wegenwacht, onderstreept dit.
Hou er ten slotte rekening mee dat de Ceed is geleverd met een optioneel veiligheidspakket. Dit pakket biedt elektronische veiligheidssystemen, wat bij botsproeven goed was voor een extra ster.
Meer weten over de Kia Ceed?
Lees meer over de Kia Ceed en bekijk het aanbod op de occasionmarkt.
De 3 beste luxe betrouwbare zuinige auto's
Een auto die veel ruimte en luxe levert, hoeft niet automatisch een dorstige te zijn. Ook als we kijken naar grote sedans, stationwagens en SUV’s, vinden we modellen die voor hun formaat opvallend zuinig zijn. Daarnaast hebben veel van deze auto’s een bijzonder degelijke reputatie op het gebied van betrouwbaarheid.
Vooraf moeten we wel stellen dat zuinigheid altijd een relatief begrip is, zeker in het luxe segment. Je kunt van een grote, zware luxewagen simpelweg niet dezelfde verbruikscijfers verwachten als van een kleine, vederlichte stadsauto. We kijken daarom vooral naar het verbruik in verhouding tot het formaat, gewicht en vermogen.
In deze categorie komen plug-inhybride modellen aan bod. Hun officiële verbruikscijfers zijn alleen haalbaar wanneer de accu regelmatig wordt opgeladen. Ze zijn dan ook niet rechtstreeks vergelijkbaar met de cijfers van modellen met gewone benzinemotoren of andersoortige hybride aandrijvingen.

Lexus RX 450h+ – officieel verbruik: 1 op 90,9
- Diverse uitvoeringen, waaronder uiterst luxe President Line
- Bagageruimte: 612 - 1.678 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: n.n.b. Lexus heeft een uitstekende reputatie op dit vlak
De Lexus RX 450h+ is een plug-inhybride SUV van Japanse komaf. Lexus is een fabrikant met een geweldige reputatie als het gaat om luxe, comfort en betrouwbaarheid. Met de plug-inhybride aandrijving is een zeer laag verbruik goed mogelijk.
De plug-inhybride aandrijving is in staat om een kleine 70 kilometer elektrisch te rijden. Dit betekent dat woon-werkverkeer en dagelijkse korte ritten kunnen worden afgelegd zonder een druppel brandstof te gebruiken. Het is wel van belang dat je je accu bij aankomst kunt opladen.
Het accupakket van de Lexus RX 450h+ moet opgeladen worden met een stekker. Als je dit thuis of op je werk kunt doen, kan je optimaal profiteren van die elektrische actieradius. Kun je dit niet, dan moet de brandstofmotor veel zelf doen en schiet het verbruik omhoog.
De Lexus RX 450h+ is een bijzonder luxe en praktische SUV. Het is goed toeven in de aangename stoelen en met zijn grote kofferbak zijn ook vakantieritten geen enkel probleem. Heb je een caravan, dan kan deze meestal ook mee; de Lexus mag tot 2.000 kilogram trekken.
Voor- en nadelen van de Lexus RX 450h+
- Dagelijkse ritten kunnen grotendeels elektrisch
- Zeer ruim en comfortabel interieur
- Trekgewicht van 2.000 kilogram
- Zuinigheid sterk afhankelijk van regelmatig opladen
- Bijzonder zwaar
- Hoge aanschafprijs

Waarom kiezen voor de Lexus RX 450h+?
De Lexus RX 450h+ is een interessante keuze voor wie een grote en comfortabele SUV zoekt en de mogelijkheid heeft om thuis of op het werk te laden. Dat laatste maakt het mogelijk om op korte afstanden de benzinemotor buitenspel te zetten. Tegelijk hoef je bij lange ritten geen rekening te houden met de laadstops die bij een volledig elektrische auto horen.
De RX is een grote en luxe gezinsauto. Binnenin is volop ruimte, de kofferbak is enorm en het trekgewicht is afdoende voor een rijke selectie aanhangers en caravans.
Meer weten over de Lexus RX 450h+?
Lees meer over de Lexus RX en blader door het aanbod online.

Volvo V90 T8 – officieel verbruik: 1 op 50 - 1 op 111,1
- Diverse uitvoeringen, waaronder stoere R-Design
- Bagageruimte: 560 - 1.526 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: betrouwbaar, wel met een complexe aandrijfllijn die soms aandacht vraagt
De Volvo V90 T8 is een grote, luxe stationwagen met een plug-inhybride aandrijflijn. De reserveringen omtrent het verbruik zijn dus dezelfde als bij de eerder genoemde Lexus; wie veel kan laden zal de benzinemotor aanzienlijk minder nodig hebben.
Volgens Volvo kan de Volvo V90 T8 tussen de 80 en 90 kilometer elektrisch rijden. Dit zijn cijfers die horen bij modellen uit 2022 of later; de uitvoeringen van vóór dat bouwjaar hebben een elektrische actieradius van 50 tot 60 kilometer.
De T8 geldt als het topmodel van de V90 en dat is onder andere te merken aan het vermogen. Het is een krachtige stationwagen, die indrukwekkende prestaties levert. Een trekgewicht van maximaal 2.100 kilogram betekent dat ook de caravan eenvoudig mee kan op vakantie.
De Volvo V90 T8 heeft een goede reputatie op het gebied van betrouwbaarheid. De complexe plug-inhybride aandrijving kent wel meer potentiële aandachtspunten dan de aandrijving van een eenvoudige benzineauto.
Voor- en nadelen van de Volvo V90 T8
- Latere V90 heeft een grote elektrische actieradius
- Comfortabele en ruime reisauto
- Maximaal trekgewicht van 2.100 kilogram
- Verbruik sterk afhankelijk van mogelijkheid tot laden
- Zware auto, wat doorwerkt in vaste lasten
- Aanschafprijs is vrij hoog

Waarom kiezen voor de Volvo V90 T8?
De Volvo V90 T8 is een geschikte keuze voor wie zoekt naar een luxe plug-inhybride stationwagen, met een respectabele elektrische actieradius. Wie veel kan laden, zal tijdens de dagelijkse ritten de benzinemotor amper nodig hebben.
Los van die eigenschappen, is de V90 een bijzonder praktische auto. Met een grote bagageruimte, een hoog trekgewicht en een ruim interieur, is het een zeer capabele gezins- en vakantieauto. Net als vrijwel alle Volvo’s is ook de veiligheid een belangrijk pluspunt, met een stevige carrosserie en een uitgebreide reeks elektronische veiligheidssystemen.
Meer weten over de Volvo V90 T8?
Lees meer over de eigenschappen van de Volvo V90 en bekijk het aanbod online.

BMW 330e (2022-heden) – officieel verbruik: 1 op 71,4
- Gebouwd als sedan en stationwagen, ook met vierwielaandrijving
- Bagageruimte: 375 liter (sedan). 410 - 1.420 liter (stationwagen)
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht oordeel over betrouwbaarheid: betrouwbaar, wel complexe aandrijving
De BMW 330e is een plug-inhybride uitvoering van de BMW 3-serie. Het model komt als sedan en als stationwagen (Touring) en wordt aangedreven door een krachtige aandrijflijn, die sinds 2024 een elektrische actieradius heeft van iets boven de 90 kilometer.
BMW is een fabrikant met een sportieve reputatie en hoewel de BMW 330e allereerst een praktische auto is, blijft het sportieve element voelbaar. Hij is vlot en stuurt scherp. Er zijn uitvoeringen geleverd met vierwielaandrijving; zoek daarvoor naar modellen met de toevoeging xDrive.
Net als andere plug-inhybrides is het verbruik van de BMW 330e sterk afhankelijk van de mate waarin je kunt laden. De techniek in de 330e is complexer dan de techniek in een reguliere benzineversie, maar wel van een zeer hoge kwaliteit.
Voor- en nadelen van de BMW 330e
- Uitstekende prestaties
- Vanaf 2024 meer dan 90 kilometer elektrisch
- Touring is bijzonder praktisch
- Accu onder de vloer verkleint bagageruimte
- Laden is noodzakelijk voor laag verbruik
- Rijk uitgeruste occasions zijn prijzig

Waarom kiezen voor de BMW 330e?
De BMW 330e slaagt erin om zuinig en praktisch te zijn, zonder dat je moet inleveren op prestaties en rijgedrag. Het is een vlotte auto, die zeker vanaf 2024 respectabele afstanden kan afleggen op de elektromotor.
De keuze voor de sedan of de Touring hangt vooral af van wat je in een auto zoekt. De sedan is een klassieke zakenauto, terwijl de Touring zeer geschikt is voor gezinnen en vakantieritten. Met een maximaal trekgewicht van 1.500 kilogram zijn middelgrote caravans ook mee te nemen.
Meer weten over de BMW 330e?
Lees meer over de BMW 3-serie en bekijk het aanbod op de occasionmarkt.
FAQ
Dit artikel is geschreven door

Als jochie van vier jaar oud zat Ivo al bij zijn opa op de fiets, terwijl hij alle automerken en -modellen wist op te noemen. Inmiddels is die liefde onderdeel van zijn dagelijkse werkzaamheden en heeft Ivo een behoorlijke portfolio opgebouwd als het gaat om automotive artikelen. Of het nou om reviews gaat, of heldere teksten die meer vertellen over de geschiedenis van een bepaalde auto, je kunt Ivo er midden in de nacht voor wakker maken. Het is zijn doel om lezers te helpen met het vinden van bomen in het enorme autobos.
Bronvermeldingen
Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:
- autoweek.nl
- anwb.nl
- lexus.nl
- euroncap.com
Dit artikel is gepubliceerd op
Dit artikel is voor het laatst aangepast op