
Dit zijn de beste zuinige dieselauto's 2027
De dieselauto was jarenlang een vanzelfsprekende keuze voor automobilisten die veel kilometers maakten. Anno 2026 is diesel als brandstof meer naar de achtergrond gedrongen en staan hybride en elektrische aandrijvingen meer in de belangstelling. Toch is de dieselauto zeker nog niet afgeschreven. Moderne dieselmotoren kunnen bijzonder zuinig zijn en komen nog steeds uitstekend tot hun recht tijdens lange ritten. In dit artikel kijken we naar de beste zuinige dieselauto’s die je anno 2026 kunt kopen. Daarbij beperken we ons niet tot nieuwe modellen, we behandelen tevens interessante occasions.
Bekijk 226.244 occasions
Wanneer is een dieselauto zuinig?
Het brandstofverbruik van een dieselauto wordt meestal uitgedrukt in liters per 100 kilometer (l/100 km) of het aantal kilometers dat op één liter diesel kan worden gereden (1 op X). Een auto die gemiddeld 1 op 20 rijdt, verbruikt dus 5,0l/100 km.
Er is geen harde grens die bepaalt of een dieselauto wel of niet zuinig is. Een grote auto kan bijvoorbeeld 1 op 20 rijden, terwijl een kleine dieselauto soms in staat is om een verbruik van 1 op 30 te halen. We bekijken het daarom per geval. Is deze dieselauto voor zijn klasse zuinig te noemen? Een grove richtlijn kunnen we wel aanhouden. Daarom gebruiken we 1 op 20 als ondergrens. Is het verbruik beter dan dat, dan beschouwen we de auto in dit artikel als zuinig.
Waarom is een auto niet altijd even zuinig als aangegeven?
Het officiële verbruik van een dieselauto is een goede manier om verschillende modellen met elkaar te vergelijken. Het vormt echter geen garantie dat je in de dagelijkse praktijk dit verbruik zult behalen. Dat komt doordat het officiële verbruik tijdens een gestandaardiseerde test bepaald wordt.
Het werkelijke verbruik van een dieselauto hangt af van meerdere factoren. Factoren als:
- Je rijstijl - Veel accelereren en hard rijden verhoogt het brandstofverbruik.
- De ritten die je rijdt - Een dieselauto is normaliter het efficiëntst tijdens langere ritten op constante snelheid.
- Snelheid - Bij hogere snelheden neemt het verbruik van de auto doorgaans toe.
- Temperatuur - Als het koud is, verbruikt een auto in de regel meer brandstof.
- Belading - Extra gewicht, een dakkoffer of een caravan achter de auto verhoogt het verbruik.
- Banden - Een verkeerde bandenspanning verhoogt de rolweerstand en daarmee het verbruik.
Als een diesel volgens de officiële cijfers 1 op 25 rijdt, kan het goed zijn dat je dat in het dagelijks gebruik niet haalt. Andersom kan een rustige bestuurder onder ideale omstandigheden juist heel dicht bij het opgegeven verbruik komen.
Voor- en nadelen van een zuinige dieselauto
Belangrijkste voordelen van een zuinige dieselauto:
- Laag brandstofverbruik - Dieselmotoren kunnen met name tijdens langere ritten bijzonder zuinig zijn. Een verbruik van 1 op 20 is bij veel modellen goed haalbaar.
- Geschikt voor lange afstanden - Diesels komen het beste tot hun recht wanneer de motor langere tijd op temperatuur blijft. Wie veel op de snelweg rijdt, kan zeker profijt hebben van deze eigenschap van dieselmotoren.
- Veel trekkracht - Omdat dieselmotoren meer trekkracht hebben dan benzinemotoren, zijn ze in veel gevallen geschikt voor het rijden met zware belading, een aanhanger of een caravan.
Belangrijkste nadelen van een zuinige dieselauto:
- Hogere motorrijtuigenbelasting - Voor een dieselauto betaal je in Nederland aanzienlijk meer motorrijtuigenbelasting dan voor een vergelijkbare benzineauto. Dat betekent onder andere dat je veel kilometers moet maken om het lage verbruik financieel te kunnen benutten.
- Minder geschikt voor korte ritten - Het roetfilter in dieselmotoren moet regelmatig voldoende op temperatuur komen. Wie voornamelijk korte stukjes rijdt, kan daardoor met extra onderhoudskosten te maken krijgen.
- Minder toekomstbestendig - Dieselmotoren spelen anno 2026 een veel kleinere rol dan vroeger. Het aanbod nieuwe dieselmodellen neemt af en diverse steden hebben milieuzones waar met name oude diesels niet welkom zijn wegens hun uitstoot.
De 9 beste zuinige dieselauto's volgens onze experts
Bij het bepalen van de 9 beste zuinige dieselauto’s kijken we verder dan alleen het laagste verbruik. Een goede zuinige diesel moet niet alleen zuinig zijn, het moet tevens een model zijn dat eenvoudig op dagelijkse basis te gebruiken is. Betrouwbaarheid, praktisch gebruik en hoe de auto zich houdt tijdens de lange ritten waar hij zo geschikt voor is, het telt allemaal mee.
We verdelen de auto’s in drie categorieën: goedkoop, middenklasse en luxe. Zo vergelijken we auto’s die ongeveer hetzelfde gebruiksdoel hebben en zetten we niet een kleine dieselauto tegenover een luxe stationwagen. Daarnaast verschilt het verbruik in die diverse categorieën.
Een kleine dieselauto kan 1 op 25 rijden, terwijl die cijfers voor grote en luxe modellen moeilijker te bereiken zijn. Kortom: we zoeken naar dieselauto’s die een laag brandstofverbruik combineren met eigenschappen die ze anno 2026 nog altijd interessant maken.
De 3 beste goedkope zuinige dieselauto's
Wie vooral zo goedkoop mogelijk veel kilometers wil maken, kan op de occasionmarkt zeker interessante compacte dieselauto’s vinden. Modellen in deze categorie zijn relatief licht, beschikken over kleine en efficiënte dieselmotoren en zijn daardoor in staat om bijzonder lage verbruikscijfers te halen.
Dit soort compacte diesels zijn nieuw amper meer te krijgen. Als occasion kunnen ze echter nog steeds interessant zijn voor automobilisten die veel kilometers maken. De aanschaf ligt in de regel een stuk lager dan bij grote dieselauto’s en een verbruik van 1 op 20, of aanzienlijk beter, is eerder regel dan uitzondering.

Volkswagen Polo 1.6 TDI (2017-2021) - officieel verbruik: 1 op 25 - 1 op 27
- Diverse uitrustingen
- Bagageruimte: 351 - 1.125 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: Geen structurele problemen, wel enkele aandachtspunten.
De Volkswagen Polo 1.6 TDI is uitgerust met een compacte turbodiesel en is geleverd met een handgeschakelde of automatische versnellingsbak. Het officiële verbruik van de automaat ligt iets hoger dan dat van de handbak, al hangt dat in de praktijk vooral af van de rijstijl. De Polo voelt bijzonder volwassen aan voor een auto van dit formaat. Hij rijdt comfortabel en stabiel, wat onder andere betekent dat hij op de snelweg prima tot zijn recht komt. Dat is relevant bij deze diesel, omdat je bij diesels baat hebt bij veel snelwegkilometers. Deze zesde generatie van de Volkswagen Polo is opvallend ruim en biedt onder andere genoeg plaats voor twee volwassenen achterin. Qua betrouwbaarheid zijn er geen structurele zwakheden
Voor- en nadelen van de Volkswagen Polo 1.6 TDI
- Zeer laag verbruik
- Volwassen rijgedrag
- Opvallend ruim
- Handbak heeft slechts vijf versnellingen
- Interieur niet overal even hoogwaardig
- Relatief prijzig voor zijn segment

Waarom kiezen voor de Volkswagen Polo 1.6 TDI?
De Volkswagen Polo 1.6 TDI is meer dan ‘alleen’ een zuinige en compacte auto. Qua comfort, weggedrag en ruimte vertoont hij eigenschappen die goed zouden passen bij een groter model. Daar komen de uitstekende verbruikscijfers nog eens bovenop. Tegenover veel concurrenten is deze uitvoering van de Polo nog relatief prijzig. Dat zegt echter ook iets over zijn populariteit. Die komt niet uit de lucht vallen en is een indicator van zijn algehele kwaliteit.
Meer weten over de Volkswagen Polo?
Lees meer over de eigenschappen van de Volkswagen Polo en bekijk het aanbod online.

Renault Clio Blue dCi 85 (2019-2020) - officieel verbruik: 1 op 23,8
- Twee uitrustingsniveaus: Zen en Intens
- Bagageruimte: 284 - 1.069 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: Betrouwbaar, geen specifieke problemen met dieselmotor, software-storing te verhelpen met accu-reset.
De Renault Clio Blue dCi 85 uit 2019 of 2020 is onderdeel van de vijfde generatie van de Renault Clio. Net als de eerder genoemde Volkswagen Polo is ook de Clio uitgerust met een kleine turbodiesel. Met zijn zes versnellingen is deze Clio echter wat rustiger op de snelweg.
De Clio kenmerkt zich door zijn opvallend comfortabele rijeigenschappen en volwassen karakter. Binnenin voelt het interieur hoogwaardig voor een auto uit deze klasse en met name voorin is genoeg ruimte voor (lange) volwassenen. Achterin is het krapper, met een achterbank die vooral voor kinderen afdoende is.
De Renault Clio Blue dCi 85 is een bijzonder zuinige auto en moet hiervoor concessies doen. Van enge vlotheid is amper sprake. De ‘sprint’ naar 100 kilometer per uur duurt net geen 15 seconden. Haast hebben bij het invoegen of inhalen op de snelweg is dus af te raden.
Hoewel de Clio als betrouwbaar wordt bestempeld door de Wegenwacht, kan deze auto soms te maken krijgen met diverse elektronische storingen. De 12V-accu gaat relatief snel stuk en sommige sensoren kunnen de geest geven. Dat laatste kan zorgen voor allerlei alarmerende storingsmeldingen.
Zoals wel vaker bij software storingen, zijn de meeste problemen op dit front snel te verhelpen. Een reset van de accu of een software-update doet meestal wonderen.
Voor- en nadelen van de Renault Clio Blue dCi 85
- Zeer laag officieel verbruik
- Zes versnellingen
- Comfortabel en volwassen onderstel
- Relatief traag
- Hier en daar wat elektronische kwaaltjes
- Traag reagerend infotainmentsysteem

Waarom kiezen voor de Renault Clio Blue dCi?
De Renault Clio Blue dCi is een opvallend volwassen allrounder, met een zeer aantrekkelijk verbruik. Je levert wat in op het gebied van verfijning en prestaties, maar daarvoor krijg je een zeer aantrekkelijk verbruik terug. Net als de eerder genoemde Volkswagen Polo, is de Renault Clio een opvallend volwassen auto voor zijn formaat. Ten slotte is de aanschafprijs van de gemiddelde Clio ronduit schappelijk te noemen.
Meer weten over de Renault Clio?
Lees meer over de Renault Clio en bekijk het aanbod op de occasionmarkt.

Skoda Fabia Combi 1.4 TDI (2015 - 2018) - officieel verbruik: 1 op 28,6 - 1 op 29,4
- Talloze uitvoeringen, keuze uit drie niveaus van vermogen
- Bagageruimte: 530 - 1.395 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: EGR-klep is een zwak punt, verder is de betrouwbaarheid goed in orde.
De Skoda Fabia Combi 1.4 TDI is een relatief compacte stationwagen, die een belangrijk voordeel heeft ten opzichte van hatchbacks uit dezelfde klasse: zijn bagageruimte. Deze stationwagen is bij uitstek geschikt als zuinige gezinsauto.
De kleine turbodiesel in het vooronder van de Fabia Combi is geleverd in combinatie met een handgeschakelde en een automatische versnellingsbak. De handbak heeft vijf versnellingen, de automaat zeven.
Het vermogen van de dieselmotor is aan de lage kant, wat ook bij deze auto zorgt voor een trage acceleratie. Net als bij de Polo en de Clio is invoegen en inhalen op de snelweg niet iets wat met veel overtuiging gebeurt. Toch kun je prima meekomen met het verkeer.
Hoewel de Fabia een goede naam heeft op het gebied van betrouwbaarheid, vermeldt de ANWB dat de EGR-klep bij dieseluitvoeringen van deze Skoda een zwak punt is. De Duitse ADAC bevestigt de algehele betrouwbaarheid van de Fabia, met een beperkte hoeveelheid pechgevallen.
Voor- en nadelen van de Skoda Fabia Combi 1.4 TDI
- Bijzonder grote bagageruimte voor zijn klasse
- Uitzonderlijk laag officieel verbruik
- Veel bruikbaarheid voor je geld
- Dieselmotor voelt niet heel verfijnd
- EGR-klep is een aandachtspunt
- Interieur is eenvoudig

Waarom kiezen voor de Skoda Fabia Combi 1.4 TDI?
De Skoda Fabia Combi 1.4 TDI heeft in ieder geval een groot voordeel ten opzichte van modellen als de eerder behandelde Volkswagen Polo en de Renault Clio: zijn ruimte. Met een bagageruimte van maar liefst 530 liter zet hij alle concurrerende hatchbacks in de schaduw. Net als andere kleine diesels betaal je een prijs voor die fraaie verbruikscijfers, in de vorm van trage acceleratie. Dat zal echter voor menig koper geen probleem zijn; die richt zich eerder op de praktische kant van de Fabia. En die kant is onmiskenbaar.
Meer weten over de Skoda Fabia?
Lees meer over de Skoda Fabia en bekijk het aanbod online.
De 3 beste middenklasse zuinige dieselauto's
In de middenklasse zijn eveneens zuinige dieselauto’s te vinden. Deze zijn in de regel groter dan wat we tot dusver behandeld hebben. Daarnaast hebben ze meer vermogen en bieden ze een hoger niveau van comfort. Dat heeft onder andere als gevolg dat onder andere de aanschafprijs hoger ligt.
Deze auto’s zijn vooral interessant voor wie veel snelwegkilometers aflegt en waarde hecht aan een meer volwassen rijervaring. Het absolute verbruik kan hoger liggen dan bij een compacte diesel, maar de middenkiasser geeft daar dus wel iets voor terug.

BMW 120d (2020-2024) - officieel verbruik: 1 op 23,3
- Op de markt sinds 2004, diverse keren vernieuwd
- Bagageruimte: 380 - 1.135 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 4/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: Goed, geen structurele problemen
De BMW 120d is al sinds 2004 een onderdeel van de BMW 1 Serie. De meest recente generatie kwam op de markt in 2024 en kreeg een mild-hybride aandrijflijn. De uitvoering die tussen 2020 en 2024 werd gebouwd, was de laatste 120d met een dieselmotor zonder hybride toevoegingen.
De BMW 1 Serie is al tientallen jaren een populaire auto. Het model combineert de rijeigenschappen van een grotere auto met de afmetingen van een compacte hatchback. Dat betekent onder andere dat hij genoeg vermogen heeft om langdurig op relatief hoge snelheid te rijden en dat het comfort van een hoog niveau is.
Net als vrijwel alle BMW’s, is de afwerking van de BMW 120d uitstekend te noemen en merk je direct bij het instappen dat je in een luxere auto zit. De dieselmotor is aangenaam krachtig en werkt samen met een achttraps automaat. Die combinatie is goed voor een officieel verbruik van 1 op 23,3.
Voor- en nadelen van de BMW 120d
- Krachtige motor levert toch een laag verbruik
- Achttraps automaat kan zuinig rijden in de hand werken
- Goede betrouwbaarheid
- Relatief prijzige occasion
- Geen ruimtewonder
- Onderhoud kan prijzig zijn

Waarom kiezen voor de BMW 120d?
De BMW 120d biedt een aangename combinatie van zuinigheid en prestaties. Het model is bewijs van het feit dat een zuinige motor niet automatisch een zwakke motor hoeft te zijn. Daarnaast is deze BMW gewoon een fijne reisauto, mits je niet veel ruimte nodig hebt.
De BMW 1 Serie behoort tot de kleinere BMW’s op de markt. Dat houdt onder andere in dat de bagageruimte en achterbank niet uitblinken in het bieden van ruimte. Wie daarmee kan leven, heeft met de BMW 120d een comfortabele en zuinige diesel voor elke dag.
Meer weten over de BMW 120d?
Lees meer over de BMW 1 Serie en bekijk het aanbod online.

Mercedes-Benz A 160 d (2019-2020) - officieel verbruik: 1 op 25
- In één uitvoering leverbaar
- Bagageruimte: 370 - 1.210 liter
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: behoorlijk betrouwbaar
De Mercedes-Benz A 160 d is, net als de BMW 120d, een vijfdeurs hatchback met een zuinige dieselmotor. In tegenstelling tot de BMW is de Mercedes-Benz geen vlotte auto, maar wel eentje die indrukwekkende verbruikscijfers laat zien. Een officieel verbruik van 1 op 25 is in zijn klasse zeer zuinig. Het interieur van de Mercedes-Benz A 160 d is hoogwaardig afgewerkt en comfortabel. Hoe goede uitrusting is, hangt af van de keuzes van de eerste eigenaar. De optielijst bij de nieuwe A-Klasse was lang en wie veel opties aanvinkte, zag de totaalprijs snel oplopen. De Mercedes-Benz A 160 d heeft een degelijke reputatie op het gebied van betrouwbaarheid. De Wegenwacht maakt wel melding van sporadische storingen in de transmissie of in de aansturing van de brandstofpomp. Dit maakt de Mercedes-Benz overigens niet tot een probleemauto; deze storingen zijn relatief eenvoudig te verhelpen.

Waarom kiezen voor de Mercedes-Benz A 160 d?
De Mercedes-Benz A 160 d is niet de krachtigste of de ruimste Mercedes-Benz. Het is wel een extreem zuinige dieselauto, waarin het comfortabel reizen is. Omdat de opties veel verschil kunnen maken in de beleving van de Mercedes-Benz A 160 d, is het raadzaam om bij een occasion goed te kijken naar de optielijst. Hoewel er vanuit de fabriek maar één uitvoering geleverd werd, kunnen twee occasions toch behoorlijk van elkaar verschillen.
Meer weten over Mercedes-Benz A 160 d?
Lees meer over de Mercedes-Benz A-Klasse en bekijk het aanbod online.

Volkswagen Passat 2.0 TDI 150 pk (2019-2024) - officieel verbruik: 1 op 20,4 (stationwagen), 1 op 21,2 (sedan)
- Werd geleverd als sedan en als stationwagen
- Bagageruimte: 650 - 1.780 liter (stationwagen), 586 - 1.152 liter (sedan)
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: zeer betrouwbaar, geen structurele klachten
De Volkswagen Passat 2.0 TDI werd in verschillende uitvoeringen geleverd, de zuinigste variant is de Passat met 150 pk. De Passat tref je als sedan en als stationwagen (Variant) en met name die Variant is een uitermate ruime auto. Dat is de meest geschikte uitvoering als je zoekt naar een gezinswagen.
De Passat is een auto die nadrukkelijk is gebouwd voor het rijden van lange afstanden. Het is een comfortabele auto, met een rustig karakter en prettige stoelen (zeker als de eerste eigenaar gekozen heeft voor de extra comfortabele ErgoComfort-stoelen).
De Passat 2.0 TDI is tevens te vinden met krachtiger motoren. Houd er bij die uitvoeringen wel rekening mee dat het verbruik oploopt. Zo heeft de variant met 200 pk een officieel verbruik van 1 op 18,2. Nog altijd geen extreem verbruik, wel duidelijk minder zuinig dan de uitvoering met 150 pk.
Voor- en nadelen van de Volkswagen Passat 2.0 TDI
- Bijzonder ruim
- Comfortabele lange afstandsauto
- Zuinige auto voor dit formaat
- Geen goedkope occasion
- Sedan veel lastiger te vinden dan stationwagen
- Oneffenheden in wegdek komen soms hard door

Waarom kiezen voor de Volkswagen Passat 2.0 TDI?
Zeker in het geval van de Variant, kies je voor een Volkswagen Passat 2.0 TDI als je een zuinige auto zoekt die tegelijk voorziet in je ruimtebehoefte. De Passat Variant heeft een indrukwekkende kofferbak en een ruime achterbank, ideaal voor een gezin.
Zowel de sedan als de stationwagen is een capabele lange afstandsauto met keurig afgewerkt interieur. Op die lange afstanden is het comfort aan boord van de Passat uitstekend. Een rationele keuze voor wie de ruimte en het verbruik goed kan benutten.
Meer weten over de Volkswagen Passat 2.0 TDI?
Lees meer over de Volkswagen Passat en bekijk het aanbod op de occasionmarkt.
De 3 beste luxe zuinige dieselauto's
Een grote luxe auto hoeft niet automatisch een dorstige te zijn. Een moderne dieselmotor kan verrassend efficiënt zijn. Verwacht bij deze luxe diesels niet dezelfde verbruikscijfers als bij de goedkope varianten, maar nog altijd een uitstekende combinatie tussen comfort en zuinigheid.
Luxe diesels zijn interessant voor automobilisten die waarde hechten aan rust, ruimte en comfort. Dit zijn de auto’s die op de snelweg helemaal in hun element zijn en moeiteloos de kilometers onder zich door laten gaan.
In een luxe diesel is het tevens uitstekend toeven. Het interieur is hoogwaardig, de stoelen zitten uitstekend en de auto’s zijn vrijwel altijd voorzien van tal van opties die het leven makkelijker maken.

Mercedes-Benz E 300 d - officieel verbruik: 1 op 19,2 (stationwagen), 1 op 20 (sedan)
- Gebouwd als sedan, stationwagen, coupé en cabriolet
- Bagageruimte: 640 - 1.820 liter (stationwagen), 540 liter (sedan)
- Euro NCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht oordeel over betrouwbaarheid: zeer betrouwbaar, optionele luchtvering kan problemen geven na lang stilstaan
De Mercedes-Benz E 300 d is een grote en luxe auto, die in meerdere variaties is geleverd. De sedan en stationwagen zijn het meest praktisch. De coupé en cabriolet zijn interessant voor wie een luxe en opvallend zuinige reisauto zoekt, zonder dat er veel ruimte nodig is.
Comfort en ruimte stonden hoog op de prioriteitenlijst bij de bouw van de Mercedes-Benz E 300 d. Wie jaarlijks tienduizenden kilometers aflegt, zal deze stille, krachtige en comfortabele Mercedes-Benz goed kunnen waarderen. De negentraps transmissie zorgt op de snelweg voor een rustige rijervaring.
Wie dat comfort wil combineren met ruimte, kiest voor de Mercedes-Benz E 300 d Estate. Met zijn enorme kofferbak en ruime achterbank is er weinig dat niet in deze stationwagen past.
Voor- en nadelen van de Mercedes-Benz E 300 d
- Goede prestaties tegenover laag verbruik
- Uitstekende langeafstandsauto
- Negentraps automaat houdt het toerental en geluid laag
- Aan de prijzige kant
- Luchtvering kan problemen geven
- Verbruik Estate ligt iets hoger dan bij de sedan

Waarom kiezen voor de Mercedes-Benz E 300 d?
Je kiest voor de Mercedes-Benz E 300 d als je een uitermate ruime en luxe reisgenoot zoekt. Zoals vrijwel altijd bij een grote en luxe auto ligt de aanschafprijs vrij hoog, maar daar krijg je heel veel voor terug. Heb je een E 300 d op het oog, controleer dan of deze is uitgerust met de optionele luchtvering. Die luchtvering tilt het comfort naar een hoger niveau, maar kan problemen geven als de auto lang heeft stilgestaan. Reparaties aan dit systeem kunnen prijzig zijn.
Meer weten over de Mercedes-Benz E 300 d?
Lees meer over de Mercedes-Benz E-Klasse en bekijk het aanbod online.

Audi A6 40 TDI (2018-2025) - officieel verbruik: 1 op 17,2 (stationwagen), 1 op 19,2 (sedan)
- Gebouwd als stationwagen en sedan
- Bagageruimte: 565 - 1.680 liter (stationwagen), 530 - 995 liter (sedan)
- EuroNCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: zeer betrouwbaar, geen grote, structurele problemen
De Audi A6 40 TDi is een grote sedan of stationwagen die is uitgerust met een mild-hybride aandrijving. Bij een mild-hybride is de invloed van de elektromotor op de dieselmotor klein, met slechts een ondersteunende rol op bepaalde momenten.
De A6 is een zeer praktische, stoer ogende diesel. Als reisauto is het een zeer geliefde auto; een actieradius van 1.300 kilometer over lange reizen is goed haalbaar. De stationwagen (Avant) is de meest praktische keuze. Deze heeft de grootste kofferbak. Wie met iets minder ruimte tevreden is, kan tevens kiezen voor de sedan.
Net als bij de Mercedes-Benz, kan ook de Audi-rijder zich verheugen op een uitstekend afgewerkt en hoogwaardig interieur. Ook op hoge snelheid zit je in totale rust en ben je comfortabel onderweg. Het model is tevens te vinden met vierwielaandrijving. Deze uitvoering is iets minder zuinig dan de variant met voorwielaandrijving.
Voor- en nadelen van Audi A6 40 TDI
- Prima balans tussen vermogen en verbruik
- Capabele reisauto
- Enorme actieradius mogelijk dankzij grote dieseltank
- Dure auto
- Bediening infotainment niet intuïtief
- Stationwagen minder zuinig dan sedan

Waarom kiezen voor de Audi A6 40 TDI?
De Audi A6 40 TDI is een uitstekende keuze voor een comfortabele en luxe reisauto. Het model vindt een aangename balans tussen het leveren van voldoende vermogen voor een vlotte rijstijl en een laag verbruik. Dankzij de grote dieseltank van 73 liter kan je enorme stukken rijden zonder te tanken.
Wie een Audi A6 op het oog heeft, zal rekening moeten houden met een stevig prijskaartje. Dat is vaker zo in dit segment. Je krijgt er tegelijk een hoogwaardige reisgezel voor terug. Dat zal het voor menigeen zeker waard zijn.

Volvo S90 D3 - officieel verbruik: 1 op 20,8
- Diverse uitrustingen leverbaar
- Bagageruimte: 500 - 1.013 liter
- EuroNCAP-veiligheidsscore: 5/5
- Wegenwacht-oordeel over betrouwbaarheid: redelijk betrouwbaar, elektronische gasklep en brandstofpomp punten van aandacht
Met de Volvo S90 D3 heb je een grote, veilige sedan met een zuinige dieselmotor in handen. Het model is minder krachtig dan de eerder benoemde BMW en Mercedes-Benz, maar zet daar een uiterst laag verbruik tegenover. De S90 is meestal voorzien van een automaat met 6 versnellingen. Er zijn handgeschakelde varianten gebouwd, maar die zijn relatief zeldzaam. Met name de voorstoelen zijn bijzonder comfortabel, een voordeel van veel meer Volvo’s. Ideaal voor wie vaak en lang in de auto moet zitten. Met een lengte van bijna 5 meter is de S90 een grote auto, die veel ruimte biedt voor zijn passagiers. De bagageruimte is met 500 liter niet leidend in zijn klasse. Voor een auto van dit formaat is dat wellicht verrassend.
Voor- en nadelen van de Volvo S90 D3
- Laag verbruik voor zo’n grote auto
- Uitstekende, comfortabele stoelen
- Veel ruimte voor passagiers
- Relatief traag
- Bagageruimte valt tegen voor dit formaat
- Enkele specifieke storingen bekend

Waarom kiezen voor de Volvo S90 D3?
De Volvo S90 D3 is een comfortabele sedan met een verbruik dat je zelden ziet bij dieselauto’s van dit formaat. Qua prestaties is de S90 D3 geen hoogvlieger, qua rust en comfort is hij dat zeker wel. Is de ruimte van de S90 D3 niet afdoende, kijk dan uit naar de Volvo V90 D3. Technisch identiek en als stationwagen voorzien van een grotere bagageruimte. De V90 is met 1 op 20 niet zo zuinig als de S90, maar zeker geen grootverbruiker.
Meer weten over de Volvo S90 D3?
Lees meer over de Volvo S90 en bekijk het aanbod online.
FAQ
Dit artikel is geschreven door

Als jochie van vier jaar oud zat Ivo al bij zijn opa op de fiets, terwijl hij alle automerken en -modellen wist op te noemen. Inmiddels is die liefde onderdeel van zijn dagelijkse werkzaamheden en heeft Ivo een behoorlijke portfolio opgebouwd als het gaat om automotive artikelen. Of het nou om reviews gaat, of heldere teksten die meer vertellen over de geschiedenis van een bepaalde auto, je kunt Ivo er midden in de nacht voor wakker maken. Het is zijn doel om lezers te helpen met het vinden van bomen in het enorme autobos.
Bronvermeldingen
Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:
- autoweek.nl
- anwb.nl
- euroncap.com
Dit artikel is gepubliceerd op
Dit artikel is voor het laatst aangepast op