







































Fiat 500X 1.4 Turbo Sport Mirror Edition 141Pk Automaat (APPLE CARPLAY, NAVIGATIE, CAMERA, DAB+, PARKEERSENSOR ACHTER, CRHOOM PAKKET, CRUISE CONTROL, ELEK PAKKET, SPORTSTOELEN, NIEUWSTAAT)
2018110.286 km
Stijlvol, stoer en praktisch. Deze kenmerken zijn van toepassing op de Fiat 500X. Een compacte 5-deurs crossover voor het gezin. Ben je in de markt voor de 500X, lees dan even verder voor de modellen en de specificaties. Dan weet je beter waar je op moet letten als je op zoek gaat naar een nieuwe of een tweedehandse Fiat 500X.
Fiat introduceerde de 500X als concurrent voor de Renault Captur en Peugeot 2008. De uitstraling is vergelijkbaar met de succesvolle Fiat 500. Ook de 500X heeft mooie rondingen, een stijlvol interieur en karaktervolle ronde koplampen. Je hebt keuze uit allerlei trendy aankledingen. Je zit vrij hoog, zodat je goed zicht op de weg hebt. De 500X is 4,25 cm lang. Als je vrij lang bent, dan is het achterin krap, vooral de hoofdruimte. Dus heb je grotere kinderen, bekijk dan eens de Fiat 500L. Deze auto wordt sinds 2019 overigens niet meer nieuw verkocht in Nederland. De bagageruimte is 350 liter; goed voor pakweg twee grote tassen en een kleine. Er zijn veel opbergvakjes.
De Fiat 500X staat op hetzelfde platform als de Jeep Renegade. Dat draagt bij aan het stoere uiterlijk.
Het rijgedrag is wat stug, maar wel comfortabel voor de langere afstanden. Met de Mood Selector stel je het stuur- en rijgedrag in: Auto Mode (de reguliere stand), Sport Mode (waarbij de auto directer en sneller reageert) en Traction Mode (meer grip op natte ondergronden). Probeer het zelf uit.
De 500X is er naar keuze met een benzinemotor en twee dieselmotoren. De 500X kwam er als Pop, Popstar en Lounge. Voor liefhebbers van een 4x4: de Cross en Cross Plus. Je kunt er behoorlijk goed mee offroad.
In 2018 verscheen de vernieuwde Fiat 500X. Uiterlijk veranderde er niet zo gek veel: nieuwe bumpers, nieuwe achterlichten, LED-koplampen (optioneel) en nieuwe dagrijlampen. De auto werd leverbaar met twee nieuwe motoren: een 1.0- en een 1.3 liter turbobenzinemotor. Voortaan is er keuze uit drie dieselmotoren en drie benzinemotoren. Het interieur kreeg een nieuw instrumentarium. Het infotainmentsysteem ondersteunt voortaan ook Apple CarPlay en Android Auto. Als je je smartphone eraan koppelt, dan kun je handige apps gebruiken. Zoals eco:Drive (met tips om zuinig te rijden) en My:Car (onderhoudsstatus checken). Afhankelijk van de versie is de 500X uitgevoerd met tal van veiligheids- en rijhulpsystemen. Zoals een systeem dat bijstuurt als je dreigt weg te dommelen achter het stuur.
En de prijs? De nieuwste generatie Fiat 500X uit 2018, 2019 of 2020 heeft een vanaf-prijs die hoger ligt die van bijvoorbeeld de Captur en de Mokka.